V PPC na Google Adwords máme klienta, který vyrábí a prodává sáčky do vysavačů. Nedávno se stalo, že Adwords nám v klientském účtu zamítl inzeráty na značky Miele a Nilfisk. Jaké je řešení v tomto případě?

 

Jako správci PPC kampaní můžeme kontaktovat podporu Google. To není v ČR úplně bezproblémové. Můžete do Google volat, můžete chatovat, můžete vyplnit formulář nebo použít email.

Odpověď bývá ve většině případů, ale její obsah nebývá často řešením, které by bylo použitelné.

V našem případě jsme kontaktovali oficiální cestou Google podporu a žádali o vyřešení situace, kdy ani žádost o vyjímku, nebyla kladně vyřízena. Odpověď přišla taková neslaná ani nemastná.

 


 

Trademark - zamítnuté reklamy

Dobrý den, pane Jane,

děkuji za Váš dotaz. Prověřil jsem Váš účet a v tomto případě bude potřeba požádat majitele ochranné známky a vyjímku pro Váš účet Google AdWords.


Nilfisk - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - Solveig Hove-christensen
Miele - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - Patrick Keese

Doufám, že vám má odpověď pomohla a pokud byste měl jakékoli další otázky, tak mě neváhejte kontaktovat. Děkuji.

Přeji Vám hezký zbytek dne.

S přátelským pozdravem
Marek

Zapojte se do diskuze na česko slovenském fóru Google AdWords!

Google Inc.| tým Google AdWords | CZ 800-701-675 | SK 0800-004-406 I 

Registered in Dublin, Ireland, Registration Number: 368047 
© 2013 Google Ireland Ltd, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Irsko

Informace obsažené v tomto e-mailu jsou důvěrné a mohou být chráněné. Pokud jste e-mail obdrželi omylem, obratem nám to prosím sdělte. Nepořizujte za žádným účelem kopii tohoto e-mailu, ani nikomu nesdělujte obsah. Internetová komunikace není bezpečná, a společnost Google tudíž nepřebírá zákonnou odpovědnost za obsah této zprávy, neboť její přenos proběhl ve veřejné síti. Máte-li podezření, že byla zpráva zachycena nebo pozměněna, kontaktujte nás.

  


 
Ano, napsali jsme email držitelům ochr. známky, na něž nám Google dal kontakt. Vyjednávání běží a je celkem standardní.
 
Trochu překvapující bylo, že na výše uvedené zamítnuté značky nadále v době řešení našeho problému, inzerovalo mnoho inzerentů v PPC a žádný problém nebyl.
 
Jaký má v tomto Google v ČR systém se nedá rozklíčovat. Logika v tom na první pohled není. Jeden účet zamítnou, jiný účet nikoli.
 
Prostě rutina na Adwords.
 
JXB
Nahoru