V online marketingu a PPC reklamě na území ČR se zas až tolik novinek, které stojí za zmínku, moc nevyskytuje. Na to jsme moc malé území pro Google.

Zajímavé však je to, že v Google ČR se změnila historie. V čem? Z praxe agentur online marketingu začal pracovat v Google ČR první známý človíček. Bude to nový trend?

 

 

Online deník Lupa.cz přispěchal s informací o nástupu Davida Špinara do Google ČR. Co je na tom zajímavého? Změna historie. D. Špinar je praktik z praxe online marketingu a zejména z oblasti výkonostní reklamy PPC. Opustil praxi a vstoupil na druhou stranu "online hry PPC".

Lidi z oboru se ptají, zda-li je to pro Google ČR odborník. Já se domnívám, že odborníkem je. Copak o to, odborníkem na online marketing a PPC reklamu je. Dalo by se říci, že má i sadu zásluh za které si "povýšení" zasluhuje. Na druhou stranu v takovém revolučním přechodu můžeme vnímat i nejedno riziko. Jaké riziko?

david spinar h11

Jako první bych jmenoval to, že David Špinar hlásal do online světa komunity pár PR news, že chce v H1 být znovu aktivní, potom vyhlásil, že chce být jen s rodinou, atd.

A hop - najednou je v google. proč ne, že? Ale bez odříznutí vazeb na Dobrýweb, H1 a spol., je to tak trochu "nebezpečím" v oboru online marketingu a PPC REKLAMY.

Je to tak trochu jako kdyby známý a závislý podnikatel dělal ministra průmyslu. Ale buďme fér. Třeba je to "křišťálově čisté", jak to vícekrát říkal bývalý ministr Stanislav Gros. Možná jde D. Špinarovi pouze o kariérní zářez do CV, který ovšem vzhledem ke své úspěšné historii ani nepotřebuje.

Předpokládejme, že pan Špinar nikdy nepomůže z vlivné pozice v Google ČR svým kolegům ze starého byznysu. Zázraky se dějí, věřme a uvidíme.

Předpokládejme, že po anabázi v google se vrátí do oblíbeného byznysu OM a bude i nadále informačně zcela nezávislý.

Není to nic osobního proti p. Špinarovi, ale kozel zahradníkem občas spase i úrodu nebo se také říká, že pes si zahrabe kost na horší časy. A proč vlastně ne. Je to příležitost.

Snad posune Google v ČR kupředu... a H1 a spol. okolo nějak zázračně nepovyroste.

PS: Google ČR oslovil více lidí z oboru a sondoval jejich zájem o případnou vedoucí pozici v Google ČR. Jednalo se např. o jednoho dlouholetého manažera a specialistu na online marketing z Jižní Moravy.

Google válí i v USA. Do svého představenstva vtáhl top manažera z automobilky Ford. Více v článku zde.

Nahoru